reginal
10 اسفند 1401 - 12:39

شناسایی و انهدام شبکه مرتبط با سرویس اطلاعاتی کشور غربی در بوشهر

بوشهر- سازمان اطلاعات سپاه استان بوشهر از شناسایی و انهدام شبکه مرتبط با یکی از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان بوشهر آمده است: تلاش‌های دشمنان ایران برای هدف قرار دادن امنیت کشورهای در ماه‌های گذشته و شکل گیری برخی اغتشاش‌ها در کشور و استان بوشهر و بروز برخی حوادث نشان‌دهنده برنامه‌ریزی پشت پرده برای ایجاد و گسترش ناامنی دارد.

بررسی اقدامات غیرقانونی چهره‌های شناخته‌شده و افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی نشان‌دهنده نقش داشتن سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی دارد.

این سرویس‌ها با شناسایی و تطمیع و فریب چهره‌های شناخته‌شده و فعالین شبکه‌های مجازی با وعده‌هایی مانند حقوق ماهیانه، اقامت و امکانات رفاهی و تحصیلی از افراد فریب‌خورده در راستای اهداف خود بهره می‌برند. تحت فشار قرار دادن ایرانیان مقیم خارج از کشور و استفاده از این افراد به عنوان رابط سرویس‌های اطلاعاتی با داخل کشور از دیگر اقدامات دشمنان ایران بوده است.

در استان بوشهر نیز یکی از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی با شناسایی و فریب یکی از چهره‌های ورزشی با ارائه آموزش در زمینه ارتباط امن از وی برای شبکه‌سازی و انتشار فراخوان تجمعات غیرقانونی جهت اغتشاش و تهدید مدافعان امنیت و تلاش برای اعتصاب فعالین اقتصادی در اغتشاشات اخیر داشته است.

با رصد و اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه استان بوشهر این شبکه فعال در فضای مجازی شناسایی و منهدم شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1066016