reginal
16 بهمن 1401 - 10:00

کانون صلح ورزش در اردبیل راه اندازی شد

اردبیل- رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه ای اردبیل استان اردبیل گفت: همزمان با برگزاری جشن میلاد حضرت علی (ع) نخستین کانون صلح ورزش در استان اردبیل فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شهبازعلیزاده شامگاه شنبه در آئین جشن میلاد علی (ع) و افتتاح هیئت صلح ورزشکاران و پهلوانان در زورخانه علی‌ابن‌ابیطالب اردبیل اظهار کرد: برای اولین بار و با همکاری دستگاه قضا و شوراهای حل اختلاف موفق شدیم این کانون را راه اندازی کنیم تا دعاوی ورزشکاران با صلح و سازش به سرانجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله همزمان با ولادت حضرت علی (ع) ورزشکاران زورخانه‌ای و پهلوانان رشته‌های باستانی در زورخانه علی‌ابن‌ابیطالب (ع) اردبیل گردهم می‌آیند تا این مناسبت بزرگ را جشن بگیرند.

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای اردبیل استان اردبیل در مورد راه اندازی زورخانه در شهرهای مختلف استان اردبیل گفت: دو زورخانه در اردبیل و یک زورخانه در پارس آباد هم اکنون فعال است و علاقمندان به این رشته با اصالت سعی می‌کنند تا در این فضا گردهم آیند.

شهبازعلیزاده در مورد آخرین وضعیت زورخانه خلخال بیان کرد: با اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار زورخانه خلخال مراحل پایانی تأسیس خود را سپری می‌کند و پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال این پروژه آماده افتتاح شود.

وی تصریح کرد: در مشگین‌شهر نیز یک سالن ورزشی برای رشته زورخانه‌ای اختصاص یافته که تلاش می‌کنیم تا با تعمیر و آماده سازی فنی این سالن آن را در اختیار پهلوانان و قهرمانان رشته زورخانه‌ای قرار دهیم.

در این مراسم در کنار تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران رشته‌های مختلف ورزشی مدال یکی از قهرمانان ورزشی به شهدای گمنام تقدیم و از مرشدان و ورزشکاران رشته‌های زورخانه‌ای و باستانی اردبیل نیز با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

در ادامه این مراسم احکام اعضای کانون صلح ورزشکاران اردبیل اعطا شد که محمد شهبازعلیزاده، علی تقی زاده، هوشنگ افشار، اکبر ورودی، رضا مهدی زاده، سخاوتعلی خدنگی و علی صمصام حیدری اعضای هیئت صلح ورزشکاران استان اردبیل انتخاب شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1019479